Mariusz Tokarski

Od pomysłu do realizacji - jak przygotować zadania muzyczne do wykorzystania w zdalnym nauczaniu 

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani z: pozyskiwaniem muzyki z serwisów streamingowych, edycją dźwięku i zapisem plików dźwiękowych w darmowym edytorze dźwięku Audacity; tworzeniem prezentacji wykorzystujących elementy dźwiękowe i graficzne oraz zapisywaniem prezentacji w postaci plików wideo w programie MS PowerPoint; publikowaniem filmów w serwisie YouTube; tworzeniem i publikowaniem zadań na platformie Google Classroom.

Pozyskiwanie i edycja materiałów audio

Celem szkolenia jest zapoznanie nauczyciela z dostępnymi w Internecie źródłami materiałów  dźwiękowych, sposobami pozyskiwania materiałów dźwiękowych oraz edycji za pomocą ogólnodostępnych, nieodpłatnych programów. W trakcie szkolenia nauczyciele w praktyczny sposób będą mogli zdobyć wiedzę i udoskonalić umiejętności przydatne w pracy pedagogicznej.
Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów.

Finale – edytor nutowy; szkolenie dla początkujących

Program Finale jest jednym z najpopularniejszych na świecie edytorów nut. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawami pracy w tym programie – przede wszystkim z efektywnym korzystaniem z głównych funkcji przydatnych w pracy nauczyciela.
Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów.

Finale – edytor nutowy; szkolenie dla zaawansowanych

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zaawansowanymi funkcjami programu, a także tworzeniem muzyki i grafiki za pomocą tego programu. Szkolenie przeznaczone jest dla użytkowników znających podstawowe funkcje programu.
Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów.

PowerPoint – tworzenie prezentacji

Celem szkolenia jest nauka efektywnego tworzenia prezentacji będących materiałami dydaktycznymi. Uczestnicy szkolenia będą mogli dowiedzieć się m.in. jak implementować elementy graficzne, dźwiękowe i filmowe oraz tworzyć interaktywne prezentacje.
Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów.

Edycja grafiki w darmowym programie GIMP - jak przygotować elementy graficzne do wykorzystania w Internecie?

Elementy graficzne są istotnym wyróżnikiem stron internetowych i profili w mediach społecznościowych. Dobrze przygotowane elementy graficzne przyciągają uwagę i pozwalają, aby informacje skuteczniej docierały do odbiorców.

W trakcie szkolenia dowiesz się m.in.:
- jakie są podstawowe parametry grafiki cyfrowej,
- jak szybko przygotować materiał do publikacji w Internecie,
- jak kadrować i przekształcać obrazy,
- jak łączyć zdjęcia z tekstem i tworzyć oryginalne kompozycje.

Wiele szkół zmienia swoje strony internetowe i wzbogaca je o materiały graficzne. Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz wiedzę, która pozwoli oszczędzić Ci czas i tworzyć oryginalną grafikę dla strony internetowej Twojej szkoły.
Szkolenie w formie warsztatów
Wymagania: komputer z zainstalowanym programem GIMP.